O nás

Autori - Lucia Risková a Tomáš Riska

Sme manželský pár, ktorý má to šťastie byť rodičmi dvoch úžasných dcér, Tamarky a Viktorky. Obidvaja sme cieľavedomí a snívame o tom, aby sme našim deťom poskytli všetko, čo potrebujú, k tomu, aby dosiahli svoj potenciál. Sme vďační za vzájomné pochopenie a úsilie, ktorým dokážeme spoločne napĺňať naše sny a ciele.

Kombinácia našich schopností vyústila do projektu Bystré Dieťa. Vložili sme do neho kus vlastného srdca, zároveň zažité skúsenosti a získané vedomosti. Veríme, že celý projekt bude pre ľudí nielen zaujímavým a užitočným, ale aj inšpirujúcim. Už teraz sa tešíme na ďalšie nástroje a diela, ktoré budú vznikať v rámci projektu Bystré Dieťa.

Ilustrátorka - Ivetka Malá

Som milo ,,ukecená“ a plná energie, to o mne hovoria moji priatelia. Som mamičkou dvoch šidieloch, ktoré sú mojou nekončiacou inšpiráciou a radosťou. Spolu tvoríme, kreslíme, striháme a veľa sa hráme, čím získavam detský pohľad na svet. Už ako dieťa som milovala umenie a farbičky, pastelky a vodovky boli mojimi neoddeliteľnými spoločníkmi. Dnes si plním jeden zo svojich snov – tvorba vlastných ilustrácií pre deti. Milujem vytvárať veselé a kreatívne obrázky, vďaka ktorým sa deti ku dielam opätovne radi vracajú.

Pre ilustrátora je veľkou výzvou a radosťou premeniť text na živé obrázky. Spolupráca na projekte Bystré Dieťa je preto čistým potešením. Ďakujem za tento skvelý projekt a dúfam, že si Hanku obľúbite rovnako ako ja.

Môj instagram

Editorka - Zuzka Kováčová Švecová

Pôsobím na Katedre elementárnej a predškolskej pedagogiky PF UMB v Banskej Bystrici ako odborná asistentka. Profesijne sa zaoberám literatúrou pre deti predškolského a mladšieho školského veku, problematikou výučby slovenského jazyka a literatúry na primárnom stupni vzdelávania, mediálnou výchovou, tvorivou dramatikou a vediem študentské divadlo – Divadlo z kotolne.

Som mamou 3 dcér a keďže milujem literatúru, knihám pre deti a čítaniu sa venujem aj vo svojom voľnom čase ako editorka a literárna koučka, či jazyková redaktorka.

Editorka textov - Mirka Ryšková

Všimnite si tie naše priezviská! Keď mi v emailovej schránke pristál prvý mail s odosielateľom Riska, myslela som si, že ma kontaktuje nejaká vzdialená rodina :-). Na opačnom konci bol sympatický manželský pár, s ktorým sme ihneď našli spoločnú reč – nielen tú pracovnú, ale aj v osobnej rovine. Máme vekovo príbuzné deti, a teda aj radosti a starosti.

Kniha o malej Hanke ma nadchla, keďže neustále hľadám inšpiráciu, ako priblížiť svet okolo nás mojim dvojičkám. Kniha o malej Hanke je pre mňa inšpiráciou ako pre rodiča, ale aj pre copywritera. Verím, že v tejto základnej škole investovania budeme absolvovať aj ďalšie ročníky.

Môj instagram
Späť hore